باسلام ، امروز میخواهیم در سولدر استارسولدر استار در رابطه با فلز قلع توضیحاتی را ارائه دهیم :

تعریف فلز قلع

قلع یک عنصر شیمیایی با نماد Sn (از لاتین: stannum) و عدد اتمی ۵۰ است. قلع یک فلز نقره ای است که از نظر شخصیتی دارای رنگ زرد کمرنگ است. قلع ، مانند ایندیم ، به اندازه کافی نرم است که بدون نیروی زیاد قابل برش است.

هنگامی که نوار قلع خم شود ، به اصطلاح اصلاح بلورهای قلع می توان به اصطلاح “فریاد قلع” شنید. این صفت توسط ایندیوم ، کادمیوم و جیوه منجمد مشترک است. قلع خالص پس از جامد کردن ، ظاهری آینه مانند بیشتر فلزات را حفظ می کند.

با این حال ، در اکثر آلیاژهای قلع (مانند پیست) ، این فلز با رنگ خاکستری کسل کننده تثبیت می شود.

فلز قلع در جدول تناوبی عناصر

قلع یک فلز پس از انتقال در گروه ۱۴ جدول تناوبی عناصر است. این ماده عمدتاً از کاستیریت معدنی ، که حاوی اکسید استانیک ، SnO2 است ، بدست می آید.

قلع شباهت شیمیایی با هر دو همسایه خود در گروه ۱۴ ، ژرمانیم و سرب نشان می دهد و دو حالت اکسیداسیون اصلی دارد ، +۲ و کمی با ثبات تر +۴٫ قلع ۴۹مین وفورترین عنصر روی زمین است و با داشتن ۱۰ ایزوتوپ پایدار ، به لطف تعداد جادوی پروتون ها ، بیشترین تعداد ایزوتوپ های پایدار را در جدول تناوبی دارد.

آلوتروپ های فاز قلع

این ماده دارای دو آلوتروپ اصلی است: در دمای اتاق ، آلوتروپ پایدار بتونی ، یک فلز نقره ای سفید ، قابل انعطاف است ، اما در دماهای پایین ، تبدیل به α- قلع خاکستری کم چگالی می شود که دارای ساختار مکعب الماس است. قلع فلزی به راحتی در هوا اکسیده نمی شود.

منبع : WikipediaWikipedia

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست